• សរសេររបាយការណ៍ប្រចាំខែ​និងប្រមូលទិន្នន័យអំពីគម្រោង សម្រាប់សរសេររបាយការណ៍ត្រីមាស ឆមាស និង ប្រចាំឆ្នាំ។
Skills & Knowledge:General & Technical Skills
• មានកំរិតយល់ដឹង និងបទពិសោធន៍ លើផ្នែកបច្ចេកទេសកសិកម្មបន្សាំទៅនឹងការបម្រែបម្រួលអាកាសធាតុ រឺ ការគ្រប់គ្រងធនធានធម្មជាតិ (សហគមន៍ព្រៃឈើ និង សហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិ) រឺ សេដ្ឋកិច្ច រឺ អនាម័យទឹកស្អាត ។
• មានចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍ធ្វើការជាមួយជនជាតិដើមភាគតិច និងសម្របសម្រួលការប្រជុំ​ វគ្គបណ្ទុះ បណ្តាល និង​សិក្ខាសាលាជាមួយសហគមន៏ (បើមានលំនៅដ្ឋានក្នុងខេត្តខាងលើកាន់​តែ​ប្រសើរ)។
• មានបទពិសោធន៍រៀបចំ និងអនុវត្តផែនការប្រចាំខែ ដោយទាញចេញពីផែនការសកម្មភាពប្រចាំឆ្នាំ។
• មានចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍​ត្រួតពិនិត្យ​ការរីកចម្រើនរបស់គម្រោង ប្រមូល កត់ត្រា និងវិភាគទិន្នន័យ​សម្រាប់​ការ​សរសេររបាយការណ៍ ។
• មានចំណេះដឹងជាមូលដ្ឋានក្នុងការរៀបចំបង្កើតក្រុមកសិកម្ម សហគមន៍កសិកម្ម រឺ សហគមន៍ព្រៃឈើ រឺសហគមន៍​តំបន់​​ការពារធម្មជាតិ កាន់តែប្រសើរ។
• មានចំណេះដឹង ក្នុងការប្រើប្រាស់កុំព្យូទ័រ Ms Word, Excel។
Soft Skills
• មានជំនាញទំនាក់ទំនង និងការងារជាក្រុមល្អ។
ព័ត៌មានសំរាប់ការដាក់ពាក្យ
All interested candidates should submit their CV including three references and cover letter (mentioning which post applying for) to email or at DPA Office provided in the contact details. The detailed job description is available at DPA office in Phnom Penh and on DPA website. Only short-listed candidates will be contacted for interview. Women are strongly encouraged to apply.
ជួយគាំទ្រ ខ្មែរអនឡាញចប
ព័ត៌មានអំពីអង្គការ (ដំណឹងជ្រើសរើសបុគ្គលិក)
ឈ្មោះអង្គការ : Development and Partnership in Action
ឈ្មោះសំរាប់ទំនាក់ទំនង : Mrs. Sok Sinuon( DPA Procurement and Admin Officer)